Provoz sportovišť
Blachowski Ryszard

Vedoucí střediska sportovního areálu

+420 596 585 652

Vrátnice zimního stadiónu

ZS Vrátnice, informace

+420 596 585 652

 

Zimní stadion je sportovní stánek nacházející se v komplexu sportovního areálu v Orlové-Lutyni. Je dominantní stavbou celého areálu a jeho historie sahá až do roku 1972, kdy byl zahájen provoz. V roce 1986 byl zimní stadion zastřešený. Rekonstrukcí a modernizací ale prošla i strojovna a zázemí ZS. Zamezilo se tak mnoha problémům souvisejících s odkrytou ledovou plochou a zároveň to do útrob ZS přilákalo více návštěvníků. Od této doby dochází především k postupné modernizaci strojní části stadionu. V roce 2014 byla provedena celková modernizace osvětlení nad ledovou plochou, kdy byla vyměněna nevyhovující výbojková světla za moderní a úsporná zářivková tělesa. V zázemí zimního stadionu byly postoupně rekonstruovány sprchy a sociální zařízení. V šatnách a chodbách ZS je postupně měněna podlahová krytina odolná proti prořezům bruslemi. V rámci zkvalitnění služeb pro návštěvníky zimního stadionu byla provedena rekonstrukce sociálních zařízení. V době hokejových utkání, soustředění, veřejného bruslení a jiných akcí je dle potřeby otevřen bufet, který je umístěn v těsné blízkosti ledové plochy. Zimní stadion je využíván orlovským hokejovým klubem a v poslední době i velice úspěšným krasobruslařským oddílem. Samozřejmostí je využití zimního stadionu občany Orlové a blízkého okolí k bruslení veřejnosti nebo k pronájmu ledové plochy. Každoročně se u nás pořádají letní sportovní soustředění pro hokejisty a krasobruslaře. V lednu 2017 byla v rámci rozšíření služeb pro návštěvníky zimního stadionu uvedena do provozu půjčovna bruslí a přileb. Tato služba má u návštěvníků velmi pozitivní ohlas.

Fotbalové hřiště s umělým povrchem je součástí komplexu sportovního areálu v Orlové – Lutyni. Rekonstrukce škvárového hřiště byla realizována Městem Orlová za přispění finančních prostředků z Evropské unie. Fotbalové hřiště s umělou trávou bylo vybudováno v rámci projektu „V kopačkách si plním sny“ a provoz byl zahájen v září 2009. Výstup projektu Rekonstruované hřiště má rozměry 106 x 66 m a je pokryto sportovním umělým trávníkem III.generace certifikovým dle pravidel ČMFS. Kolem hřiště je vybudováno oplocení v délce 300 m a ochranné sítě za brankami v délce 2 x 50 m a výšce 5 m. Fotbalové hřiště je vybaveno zastřešenými střídačkami a světelným ukazatelem. Hřiště má umělé osvětlení na 6 sloupech výšky 16 m se 14 osvětlovacími tělesy. Záměrem je podpora sportovních a volnočasových aktivit ve městě a rozšíření členské základny Fotbalového klubu FK Slavia Orlová – Lutyně. Primární cílovou skupinou jsou členové fotbalového klubu FK Slavia. Sekundární cílovou skupinou jsou členové ostatních sportovních klubů a školních zařízení působících ve městě, kteří si mohou hřiště pronajmout na základě písemné objednávky. Zbylé volné provozní hodiny hřiště dle harmonogramu jsou nabízeny k pronájmu po dohodě s provozovatelem hřiště a za ceny uvedené v ceníku.

Tenisové kurty jsou součásti komplexu sportovního areálu v Orlové-Lytyni. Návštěvníkům je k dispozici 8 upravených antukových kurtů. Občerstvit se je možno přímo v tenisovém areálu nebo v nedaleké restauraci Slávia. Kurty využívá, především k tréninkům a v době turnajů orlovský tenisový klub, ale v neposlední řadě přicházejí i občané, kteří hrají tenis rekreačně. Od roku 2007 jsou veřejnosti k dispozici dvě přetlakové nafukovací haly se dvěmi antukovými kurty. Tenis se v areálu hraje celoročně !

V letním období je místo ledové plochy v provozu inline plocha. Inline plocha je připravena a nalajnována pro hřiště hokejbalu, pro in-line hokej, pro hřiště florbalu a 4 hřiště badmintonu. Také nabízíme volné hodiny pro veřejné in-line bruslení.

Objednávky a informace

Objednávky ledové plochy

Objednávky fotbalového hřiště

Objednávky tenisových kurtů

Máte nějaký dotaz nebo nám jen chcete něco sdělit? Napište nám.

Máte nějaký dotaz nebo nám jen chcete něco sdělit? Vaší zprávě se budeme věnovat ihned, jakmile to bude možné.

Zadejte prosím své jméno
Prosím zadejte svou e-mailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím svou zprávu